Doğanlar Köyü Doğanlar Koyü www.doganlarkoyu.net
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Doğanlar Köyünü Nasıl Buldunuz

Sonuçlar

Reklam alanıdır.

Hakkımızda

Doğanlar köyü,

Balıkesir ilinin Erdek ilçesine bağlı bir köydür. Balıkesir'in Erdek ilçesine bağlı köyün eski adı Dragonda' dır. Eskiden Rumların yaşadığı köy şuanki köyün olduğu deniz kıyısında değil koyun iç kısımlarında dağın dibindedir. Genelikle köy halkı mübadele dönemimde selanikten göç adip buraya yerleştirilmiş pomaklardır.Başlıca geçim kaynağı kırmızı soğan,kuru fasulye,zeytincilik,balıkçılık ve gelişmiş pansiyonculuk olarak özetlenebilir.Doğanlar köyü gerçekten keşfedilmeyi bekleyen sitemizdeki resimlerden de gördüğünüz gibi mavi ve yeşilin bir birbirine karıştığı Ocaklar Belediyesine bağlı bir yerleşim merkezidir. Doğanlar köyü sizin için Kapıdağ Yarımadası'nın bir çok yerinde olduğu gibi iyi bir tatil seçeneğiniz olabilir. Doğanlar Köyü konumu itibariyle Kapıdağ'ın Marmara'ya bakan yüzünün en batısında yer almaktadır. Bu köyden Marmara adası çok rahatlıkla görülebilmektedir. Doğanlar Köyünün önemli geçim kaynakları hayvancılık ve tarımdır, Özellikle mor soğan burada yetişir ayrıca son yıllarda turizmin gelişmesi köyün ekonomisine de katkıda bulunmaktadır özellikle pansiyonculuk çok gelişmiştir. Doğanlar geniş bir sahile sahip bir konaklama merkezidir. Yaz tatil planınız için önemli bir seçenek olabilecek Doğanları ihmal etmemelisiniz ... 

COĞRAFYA
Balıkesir iline 130 km -Bandırmaya 45km-Bursaya 140 km Erdeğe 26 km dir.

İKLİM

Köyün iklimi, ılıman Marmara ikliminin genel etki alanı içerisindedir. 

NÜFUS 1500 

EKONOMİ
Başlıca geçim kaynağı Tarım Ve Hayvancılık,Turizmdir.Genellikle kırmızı soğan,kuru fasulye,zeytincilik,balıkçılık ve gelişmiş pansiyonculuk olarak özetlenebilir.

YÖNETİM MUHTARLIK

Doğanlar'nın, köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

ALTYAPI BİLGİLERİ

Köyde ilköğretim okulu var ve taşımalı eğitim sisteminden yararlanılmaktadır. Köyde, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur.